A bosu, vagyis egyensúly tréner valamennyi edzéstípusba beépíthető, legyen szó Pilatesről, jógáról vagy funkcionális tréningről. Nálunk a stúdióban a bosut a kondicionáló- és funkcionális tréning órákba, valamint a köredzésekbe integráltuk. Ezeken az órákon a kardió gyakorlatok mellett alakformáló, izomfejlesztő, dinamikus nyújtó gyakorlatokkal egyaránt találkozhatsz. Órarendünkben mint bosu tréning találod meg.
Mit jelent a bosu?
Az angol both sides up rövidítése, vagyis mindkét oldalát kitűnően lehet használni az edzésekben.
A bosu tökéletes sporteszköz az egyensúly fejlesztéséhez. Az egyensúly minden mozgás alapja, így a bosu edzés segít bennünket abban, hogy mozdulataink még tudatosabbá váljanak.
Milyen jótékony hatással van a testünkre ha bosuval edzünk?
AZ INSTABIL KÖZEGBEN TÖRTÉNŐ EDZÉS MIATT EGYEDÜLÁLLÓAN FEJLŐDIK:
- mély izomzat
- agy-ideg-izom kapcsolatok
- izületi stabilitás
- állóképesség
Az eszköz használata igen fontos szerepet tölt be a Core stabilitás fejlesztésében.
A Core izomzat a legfontosabb kapcsolat a felső és alsó test közötti mozgásokban és biztosítja, hogy a mozgás minták és készségek -, melyekre szükségünk van a sportban, és a napi tevékenységeinkben – kiemelkedően fejlesszük.
A Core izmok azokat a mély-izmokat jelentik, amelyek az első ingereket kapják az agyból is továbbítják a további izomcsoportok felé. Fejlettebb Core izomzattal a többi izomcsoport is jobb eredményre képes.